Forum biznesowe
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version  
Author: Subject: Opieka nas osobami starszymi w Niemczech.. jak to wygląda?
Pan_samochodzik
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 03:28 AM
Opieka nas osobami starszymi w Niemczech.. jak to wygląda?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Niedawno skończyłem studia i chciałbym wyjechać za granice, żeby zarobić trochę pieniędzy. Moja znajoma mi proponuje żebym pojechał do Niemiec opiekować się osobami starszymi bo to bardzo fajna, satysfakcjonująca praca, która jest jeszcze naprawdę fajnie płatna. Mocno nad tym rozmyślam i jednak od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować.. może wasze posty by mi pomogły podjąć decyzję? Czekam na rozwój dyskusji!
View user's profile View All Posts By User
Skunks
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 05:08 AM

na pewno jest to bardzo fajna praca, która jest co prawda trudna, ale wg mnie nie jest to aż tak trudne.. podstawą jest dobra znajomość języka obcego, w tym przypadku niemieckiego, żeby umieć się dogadać z osobą którą się opiekujesz
MarkowyDres
Junior Member
**

Registered: 29-5-2015
Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 06:18 AM

Dokładnie, po pierwsze to musisz znać język, następnie warto żębyś był przeszkolony z różnych form pierwszej pomocy, aplikacji leków, podstawy sanetaryjne itp. to jednak różne przypadi mają miejsce.
Wielka_Woda
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 06:50 AM

Ja tak pracowałam to głównie dbałam o dobre samopoczucie osoby którą się opiewakoałam jeździłam na zakupy, opiekowałam się, dbałam o leki, chodziłam na spacery.. ogólnie to praca była przyjemna choć miejscami obciążająca psychiczna. Bo jednak ja jestem taka, że się strasznie przejmuje i mam dużo negatywnych myśli, że coś może się stać itp. a to jednak nie pomaga.. ale ogólnie praca super ;)
migrena
Junior Member
**

Registered: 27-4-2016
Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 09:21 AM

wyjeżdżasz i opiekujesz się starsza osobą lub parą ;) pomagasz w domowych obowiązkach, dbasz o to, żeby higiena była dopilnowana, pomagasz się ubierać itp. ogólnie to czasem najważniejsze jest po prostu być z taką osobą.. dotrzymać towarzystwa, kontaktu, porozmawiać, bo takie osoby są zazwyczaj niezwykle samotne i mają niską samoocenę. Dlatego jest to praca dla osób o dużym sercu wg mnie i pieniądze w zadnym razie nie powinny być motywacją do wyjazdu, bo w końcu jedziesz pracować z zywmiludzmi itp..
sauerka
Junior Member
**

Registered: 27-4-2016
Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 10:19 AM

Praca może i miejscami trudna i żmudna, ale przy tym opłacalna. Ja wyjechałam z laxocare.pl/ i jestem bardzo zadowolona, bo dostałam świetne wynagrodzenie i jednak wiedziałam od początku co mnie czeka, gdzie jadę jaki zakres obowiązku itp.
MaskaSzamana
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 7-2-2017 at 10:30 AM

Tak czytam i czytam.. może i ja zorganizuję sobie taki wyjazd? ;)

Go To Top

[Queries: 16] [PHP: 72.5% - SQL: 27.5%]