Forum biznesowe
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version  
Author: Subject: Czy pilarkę poprzeczną można używać do innych materiałów niż drewno?
Skunks
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

[*] posted on 19-2-2017 at 10:02 PM
Czy pilarkę poprzeczną można używać do innych materiałów niż drewno?

Chciałbym kupić w niedalekiej przyszłości pilarkę poprzeczną, która znacząco ułatwiłaby pracę w moim warsztacie. Nie wiem tylko, czy obecnie produkowane maszyny można wykorzystywac tylko do cięcia drewna, czy też można ciąć przy ich pomocy także inny materiał. Nie ukrywam, że byłob idealnie, gdyby druga opcja wchodziła w grę.
View user's profile View All Posts By User
zuk
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 20-2-2017 at 12:12 AM

Szczerze mówiąc, to dla takiej pilarki nie ma zbytnio znaczenia, jaki materiał wejdzie pod jej ostrza. Oczywiście nie nastawiaj się na cięcie metalowych elementów, bo z tymi to raczej nic dobrego nie wyniknie, ale wszystkie inne materiały, które są w pewnym sensie plastyczmne mozna spokojnie obrabiać.
Gupik_pawie_oczko
Newbie
*

Member Is Offline

[*] posted on 20-2-2017 at 12:34 AM

Pamiętam, że jak byłam zamawiać parkiet do mojego domu u takiego pana, który zajmuje się tworzeniem podłóg widziałam, że ma coś takiego. Pytałam nawet co to, więc dlatego skojarzyłam jak to wygląda :)))
Skunks
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 20-2-2017 at 03:19 AM

No to jest taka maszyna, której nie da się zapomnieć :))) Ciekawie wyglądają wszelkeigo rodzaju pilarki podczas pracy, tylko trzeba pamiętać, żeby zachować oczywiście wszystkie zasady bezpieczeństwa. Z tymi maszynami to żartów nie ma...
MarkowyDres
Junior Member
**

Registered: 29-5-2015
Member Is Offline

[*] posted on 20-2-2017 at 06:06 AM

No nie ma, chociaż teraz te nowoczesne pilarki mają mnóśtwo zabezpieczeń, które ograniczają ryzyko wypadku do minimum. Odpowiadając na Twoje pytanie to faktycznie drewno, pcv i inne elementy możesz ciąć w tego typu pilarkach, sprawdź zawsze z instrukcji, co można robić.
TytusXV
Junior Member
**

Registered: 29-5-2015
Member Is Offline

[*] posted on 20-2-2017 at 07:09 AM

Żeby móc dobrze popracować trzeba mieć na czym, więc trzeba postarac się o sprzęt z najwyższej półki. Jeśli interesuje Cię piła to zajrzyj tutaj mtm-maszyny.pl/pl/92-pily-poprzeczne-i-specjalne i wybierzesz wtedy najlepszy sprzęt na rynku. Taka pilarka poprzeczna popracuje zawodowo...
Pan_samochodzik
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 20-2-2017 at 08:48 AM

Dobry warsztat musi mieć taką pilarkę :))) Bez tego teraz nie ma dobrej produkcji. W dużych zakładach przemysłowych takie pilarki mają ogromne rozmiary, ale też zwraca się ogromna uwagę na jakość tego typu maszyn.

Go To Top

[Queries: 16] [PHP: 70.2% - SQL: 29.8%]